Září 2006

HTC MTeoR

21. září 2006 v 9:52 | Aleš
Žhavá novinka od firmy HTC je smartphone MTeoR. Jedná se o kompaktní ( 112,4x49x15 mm ) smartphone s operačním systémem Windows Mobile5 Smartphone Edition . Podle slov výrobce je MTeoR první smartphone na světě který podporuje sítě 3 generace (3G).

MyCalculator 1.0

20. září 2006 v 21:30 | Aleš
Program MyCalculator je jednoduchá vědecká kalkulačka pro Pocket PC, má moc pěkný modrý design, velkou pohodlnou klávesnici, kterou můžete ovládat jedním prstem.
Kalkulačka ovládá běžné funkce, např. sin, cos, tan, přepočítávání desetiných čísel na zlomky, ale bohužel chybí například funkce rozdělení úhlu na stupně a minuty ( můžete pracovat pouze s celými úhly ).

GPRS, EDGE

17. září 2006 v 16:19
GPRS je technologie na přenos dat z mobilního internetu nebo wapu.
GPRS využívá zbytkovou kapacitu GSM sítě, na které funguje většina dnešních mobilních telefonů, to znamená že GPRS nemá zaručenou přenosovou rychlost, ta se odvíjí z množství vloných slotů v GSM síti.
Dostupnost? Síť GPRS je dostupná všude kde je signál vašeho mobilního operátora ( pro vysílaní používá stejné vysílače jako GSM ).
EDGE (Enhanced Data Rates for Global Evolution) je v podstatě vylepšené GPRS, dosahuje mnohem vetších rychlostí teoreticky až 250 kbps ( oproti maximální rychlosti 85 kbps pro GPRS ). Pokud chcete další informace o této technologii pokračujte tady .