Duben 2007

Jaký ICQ klient pro PDA?

3. dubna 2007 v 19:04 | Aleš Vozka |  Windows Mobile
Dnes jsem se rozhodl, že Vám položím zcela jednoduchou, ale pro mě důležitou otázku: "Jaký komunikační program pro Windows Mobile používáte?". Osobně používám QIP PDA. Jsem s ním moc spokojený, má perfektní funkce, jednoduché ovládání, povedené grafické prostředí (podobné tomu ze stolních PC) a je freeware. V anketě pod článkem, která je už hodně stará, je nekorunovaným králem freewarový program mChat. Tento program jsem ještě nikdy neměl nainstalovaný, proto nemůžu říct, jestli je opravdu dobrý nebo jestli to bylo jen "davové šílenství" (nevím, jestli slovo "dav" se hodí pro 11 lidí :-)) způsobené zpoplatněním vynikajícího Agile Messenger-u. mChat je totiž zcela zdarma a ruku na srdce, pro většinu lidí je hlavní cena :-). Když už jsme narazili na Agile Messenger. Tenhle program jsem měl naistalovaný jako úplně jako první. Byl super. Jednoduchý, přehledný, hezky vypadající ... . A ejhle, Agile zpoplatnili, proto se hledaly všemožné náhrady. Já jsem náhradu našel až ve formě QIP-u PDA. Další "použitelný" program je ICQ 1.0 for PDA, tento program je velice jednoduchý, řekl bych až "primitivní". S čistým svědomím můžu říct, že ICQ 1.0 za ostatními programy značně pokulhává.
Pochlubte se. Jaký komunikační program používáte? QIP, ICQ 1.0, Agile Messenger, mChat nebo nějaký jiný? O výhody a nevýhody právě vašeho programu se můžete s námi podělit v komentářích.

Jak nataktovat procesor u MDA Varia (HTC Wizard, Qtek 9100)

2. dubna 2007 v 21:43 | Aleš Vozka |  Windows Mobile
Taktování procesoru u Varia je poměrně důležitá věc. Výrobcem nastavený takt procesoru, který je 195Mhz, není pro běh operačního systému WM 5.0 úplně ideální. Jestli ještě máte i originální ROM od českého T-Mobile, je systém opravdu pomalý. Pokud nechcete flashovat, například na Superrom 1.1 od PPCTuning.org, nezbývá Vám nic jiného, něž nataktovat procesor Vašeho miláčka. Jak a čím, to se dozvíte v tomto článku. Jen čtěte dále.

Launchy 1.0.0 – urychlete svou práci

1. dubna 2007 v 15:14 | allezzi |  Freeware
Freeware program Launchy už oběhl český internet (objevil se například na Stahuj.cz a Slunečnice.cz). Přesto jsem se rozhodl o něm napsat, protože ho už nějaký ten pátek používám a jsem s ním naprosto spokojen.
Pro ty, kteří ještě o programu neslyšeli. Launchy slouží k rychlému spouštění programů pouze za pomocí klávesnice. Nastavíte si klávesovou zkratku pro spuštění programu (Launchy) a do políčka napíšete název programu, který hodláte spustit. Launchy program vyhledá (okamžitě) a spustí. Je to tedy mnohem jednodušší a hlavně rychlejší než hledat zástupce programů, například v nabídce Start, a dvakrát na něj kliknout.

BatteryStatus 0.04.200

1. dubna 2007 v 10:53 | allezzi |  Windows Mobile
BatteryStatus Today-Plugin je jednoduchá, malá, ale skvělá utilita nejen na měření baterie. Jak už sám název napovídá, BatteryStatus se zobrazuje na Today obrazovce, kde ukazuje stav baterie, čistý takt procesoru, název operátora, dobu odchozích a příchozích hovorů a počet odeslaných SMS. Tím se z něj stává velmi užitečný program, který si určitě oblíbíte.
Co všechno BatteryStatus umí?
Po přidržení stylusu na Today-Plugin-u se zobrazí nastavení programu. Nastavení je rozděleno do 5 záložek. Pro nás bude asi nejzajímavější položka číslo tři, s jejíž pomocí můžete nataktovat Váš OMAP procesor! Výhodou BatteryStatus-u je, že si nastavený takt drží i po restartu zařízení.