Launchy 1.0.0 – urychlete svou práci

1. dubna 2007 v 15:14 | allezzi |  Freeware
Freeware program Launchy už oběhl český internet (objevil se například na Stahuj.cz a Slunečnice.cz). Přesto jsem se rozhodl o něm napsat, protože ho už nějaký ten pátek používám a jsem s ním naprosto spokojen.
Pro ty, kteří ještě o programu neslyšeli. Launchy slouží k rychlému spouštění programů pouze za pomocí klávesnice. Nastavíte si klávesovou zkratku pro spuštění programu (Launchy) a do políčka napíšete název programu, který hodláte spustit. Launchy program vyhledá (okamžitě) a spustí. Je to tedy mnohem jednodušší a hlavně rychlejší než hledat zástupce programů, například v nabídce Start, a dvakrát na něj kliknout.

Launchy je malý a nenáročný program, i když beží stále na pozadí, nezabírá skoro žádnou paměť RAM. Spustí se hned po startu systému a je dostupný pod klávesovou zkratkou Alt+Space (mezerník). Při prvních spuštěních se neděste toho, že najde zcela neznámé a nepotřebné programy. Během času si zaindexuje Vámi nejpoužívanější. Ty pak přesune na první místa, to znamená, čím déle budete Launchy používat, tím bude práce s ním rychlejší a pohodlnější. Například já, když chci spustit Operu, stačí napsat písmeno "o" a zmáčknout "Enter" a Opera je zpuštěná :-). Abych nezapomněl, program je kompletně skinovatelný. V základu máte zhruba 10-15 skinů, včetně skinu Aero. Hezký skin je například "Clean", ten mimochodem používám :-).
I když se to teď zrovna nezdá, Launchy je velice návykový. Zvyknete si na jednoduchost a rychlost. Na zástupce na ploše (které stejně zpomalují počítač) zapomenete. Já jsem se na něm stal zcela závislým. Když přijdu k cizímu počítači, moc se divím, že zkratka Alt+Space nefunguje :-).
Nakonec jeden screen pro představu (dnes velmi oblíbený skin - Aero):
Domovská stránkahttp://www.launchy.net
Fórum (skiny, pomoc)Forum - Launchy
Přímý odkaz pro stáhnutí
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký používáte internetový prohlížeč?

Internet Explorer 6 a nižší ... 26% (60)
Internet Explorer 7 CZ 12.1% (28)
Opera 9.1 19% (44)
Mozilla Firefox 2.0 42.9% (99)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama